Dom Wina oficjalnym dystrybutorem Pałacu Mierzęcin

Na chwilę niech mój blog stanie się tubą informacyjną, bo stała się rzecz donośna. Winnica Pałacu Mierzęcin ma swojego wyłącznego dystrybutora!

Dom Wina dystrybutorem win z Pałacu Mierzęcin

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Dom Wina został wyłącznym dystrybutorem winnicy Pałac Mierzęcin. Obie firmy  łączą wspólne wartości – dbałość o najwyższą jakość, wieloletnie doświadczenie, oraz promocję kultury winiarskiej w Polsce.

W ofercie Domu Wina  znajdzie się 6 win z Pałacu Mierzęcin:

Solaris 2014

Kerling 2014

Riesling 2014

Regent Rose 2013

Regent Reserva 2013

Rondo Reserva 2013 i 2014

 

O winach

Wina z Pałacu Mierzęcin od początku zyskały sobie uznanie w winiarskim świecie. Jest to jedno z nielicznych w Polsce miejsc, które może sobie pozwolić na dłuższe leżakowanie win i wypuszczanie ich na rynek w starszych rocznikach.  Popularne w naszym klimacie czerwone wina ze szczepu regent i rondo otrzymały już kilka medali na najważniejszych w Polsce konkursach winiarskich, a wina białe konsekwentnie zmierzają w tym samym kierunku . Enolog winnicy Piotr Stopczyński uprawia zarówno odmiany hybrydowe jak i  winorośl szlachetną (vitis vinifera), dlatego wśród białych win znajdziemy min. świetnego Rieslinga.  Polskie wina mają w sobie mnóstwo świeżości i aromatyczności, doskonale komponują się z polską kuchnią. Wciąż dość unikalne produkty na polskim rynku, stanowią ogromną atrakcję na prywatnych stołach i w restauracjach.
O Winnicy

Winnica Pałacu Mierzęcin to 7ha upraw co daje jej pozycję jednej z największych w Polsce pod względem wielkości. Pierwsze krzewy pojawiły się w niej jesienią 2004 roku, a później sukcesywnie dosadzano rośliny, aby w 2007 roku uzyskać obecny obszar nasadzeń.

Winnica znajduje się w czystej, pozbawionej przemysłu okolicy , wpisanej do programu Natura 2000.  Południowe zbocze z nasadzeniami (27 tyś. krzewów) wznosi się nad  jeziorem. Wraz z  okolicznymi lasami oraz łąkami tworzy wyjątkowo malowniczy krajobraz. Tutejszy mikroklimat sprzyja uprawie winorośli, o czym świadczą stare, przedwojenne krzewy występujące w wielu okolicznych gospodarstwah. Zimy w Mierzęcinie są łagodne, a lata słoneczne i suche, dzięki czemu krzewy obradzają w dorodne i soczyste owoce. Obecnie uprawianych jest tu 19 szczepów, głównie odmiany winorośli białych: pinot gris, kernling, riesling, gewurztraminer i chardonnay oraz czerwonych: pinot noir, rondo i regent.


O enologach winnicy

Kierownikiem winnicy i winiarni jest dyplomowany enolog – Piotr Stopczyński, absolwent renomowanych, amerykańskich uczelni  – Uniwersytetu Davis w Kalifornii oraz Napa Valley College. Piotr Stopczyński po ukończeniu studiów pracował w znanych amerykańskich winnicach, między innymi w Charles Krugu, Domanie Chandon, Napa Wine Company, Waterestone Winery oraz Diamond Oaks Winery. Osób o takich kwalifikacjach jest w Polsce bardzo niewiele. Do elitarnego grona absolwentów Davis należy też drugi enolog Winnicy – Monika Stępień, prywatnie żona Piotra.

Winiarnia jest doskonale wyposażona i w niczym nie odbiega od światowego standardu.  Przetwórnia  mieści się w  zaadoptowanych budynkach gospodarczych mierzęcińskiego majątku.  Znajdziemy tu nowoczesne tanki, sortownie, odszypółkowywarki, park maszynowy do prac polowych. Wina przechowywane są w piwnicy jednego z najstarszych budynków kompleksu pałacowego co zapewnia im idealne warunki do leżakowania oraz wspaniałą atmosferę do degustacji.

Piotr Stopczyński oraz Pałac Mierzęcin zostali laureatami Grand Prix Magazynu Wino w roku 2013.

 

O Pałacu Mierzęcin

Sercem mierzęcińskiego majątku jest pałac, który wraz z folwarkiem tworzy elegancki kompleks wypoczynkowy. Znajduje się tu hotel, restauracja,  wellness & wine resort z basenem i saunami, stadnina koni, kręgielnia. Dla entuzjastów wina organizowane są tury po winnicy i winiarni oraz warsztaty wiedzy o winie.  Park, lasy i jeziora oferują wspaniałe tereny rekreacyjne.

 

Linki do materiałów o Winach z Pałacu Mierzęcin:

Informacja na temat win: http://www.sklep-wina.pl/category/119,polskie-wina

Film o winnicy: https://www.youtube.com/watch?v=Samq7FsWQhw

Strona Pałacu Mierzęcin: http://www.palacmierzecin.pl/

Strona Domu Wina: http://hurt.domwina.pl/

Czas Wina o Pałacu Mierzęcin: http://czaswina.pl/artykul/wina-z-palacu-mierzecin

Magazyn Wino o enologu Piotrze Stopczyńskim: http://magazynwino.pl/Artykul/2576/grand-prix-2013-polscy-winiarze-piotr-stopczynski-i-palac-mierzecin

Gazeta Wyborcza Najlepsze polskie wino? Tylko z Pałacu Mierzęcin! : http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,35161,12929612,Najlepsze_polskie_wino__Tylko_z_Palacu_Mierzecin_.html

Kontakt i dodatkowe informacje: j.dulemba@domwina.pl
+48 (12) 638 13 80 wew 59

 

Materiały prasowe otrzymałam od Dystrybutora.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.